• Pildiseeria
  • Pildiseeria

Kursused

Väiksema kui 50-se kogumahutavusega laeva rannasõidukipri kursus

Intmec OÜ on koostöös ettevõttega Walthein Kiirkaater OÜ koolitanud väikelaevajuhte juba aastast 2008. Selle aasta alguses otsustas Intmec OÜ oma koolitustegevust laiendada ja pärast nõutavate toimingute läbiviimist saadi uus Veeteede Ameti tunnustamisotsus, mis annab õiguse tegutseda ka järgmisel tegevusalal - tasemeõppe (kutseharidus) ning täienduskoolituse korraldamine laevapere liikmetele - väiksema kui 50-se kogumahutavusega laeva rannasõidukipri koolitus.

Koolitus uuel tegevusalal algab 24.09.2019 ja toimub töövälisel ajal kahel korral nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti aadressil: Narva mnt 7d, A-korpus, 4. korrus, Tallinn.

Koolitusele saamise eelduseks on põhihariduse ja väikelaevajuhi tunnistuse omamine. Koolituse edukalt läbinud isikul on õigus taotleda meresõidutunnistust Veeteede Ametist järgmistel tingimustel:

  • piiranguga raadiosideoperaatori koolituse läbimine;
  • vähemalt kuus kuud meresõidupraktikat navigatsioonivahis laeval kogupikkusega 12 meetrit või enam või väikelaevajuhina laeval kogupikkusega alla 12 meetri või väikelaeval, millega korraldatakse tasu eest vabaajareise, või õppelaeval

Meresõidutunnistus väljastatakse vähemalt 18-aastasele isikule. Meresõidutunnistuse omanik võib töötada kiprina kohalikus rannasõidus väiksema kui 50-se kogumahutavusega laeval.

TÄPSEM INFO JA REGISTREERIMINE: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil 56903639.

Väikelaevajuhi kursus

Veeteede Ameti tunnustamisotsuse nr 38 järgi on OÜ Walthein Kiirkaater sertifitseeritud väikelaevajuhtide väljaõppe korraldaja.

Väikelaevajuhi kursus (sõidupiirkond - meri ja siseveed) on 60 akadeemilise tunni pikkune koolitusprogramm, mille käigus omandatakse kõik väikelaevade juhtimiseks nõutavad ja vajalikud teadmised. Tulevane väikelaevajuht saab ettevalmistuse järgnevatel teemadel: väikelaevade tüübid ja ehitus, navigatsioon ja navigatsiooniseadmed, ohutuse tagamine väikelaevadel, liiklemine merel ja sisevetel, seadusandlus, hüdrometeoroloogia, meremehe sõlmed ning väikelaeva praktiline juhtimine.

Õppeprotsess koosneb loengutest, kaarditööülesannetest ja iseseisvast ettevalmistusest. Kursus lõpeb väikelaevajuhi eksamiga, mille eduka sooritamise tulemusena väljastab Maanteeameti liiklusregistri büroo väikelaevajuhi tunnistuse.

Väikelaevajuhi kursuse hind on 390 eurot.

Lisainfo küsimiseks ja registreerimiseks kliki siin

Jetijuhi kursus

OÜ Walthein Kiirkaater sertifitseeritud jetijuhtide väljaõppe korraldaja.

Meie juures on võimalik osaleda jetijuhi kursusel, mille käigus omandatakse kõik jettide juhtimiseks nõutavad ja vajalikud teadmised. Kursus koosneb teooriaõppest ja praktilisest sõiduõppest

Kursus lõpeb eksamiga, mille eduka sooritamise tulemusena väljastab Maanteeameti liiklusregistri büroo jetijuhi tunnistuse.

Lisainfo küsimiseks ja registreerimiseks kliki siin

Purjetamiskursus

Purjetamise algkursus on mõeldud algajatele ja vähese kogemusega purjetamishuvilistele, mis sobib ka täiendavaks praktikaks väikelaevajuhi eksamiks valmistujatele. Purjetamise algkursuse õppemaht on
19 tundi (4 tundi loengut, 3 x 5 tundi praktikat) ning see läbitakse nelja päevaga (tavaliselt nädalavahetustel).

Purjetamise algkursus hõlmab järgnevaid teemasid:

  • Jahtide liigitus ja ehitus
  • Kursid ja manöövrid
  • Tegutsemine eriolukordades
  • Eetika sadamas
  • Turvalisus, ohutu käitumine ja isiklik varustus
  • Praktiliste võtete omandamine ja meeskonnatöö merel
  • Meremehe sõlmed

Kursuse hind on 225 eurot.

Lisainfo küsimiseks ja registreerimiseks kliki siin

Teated

OÜ "INTMEC" alustab väiksema kui 200-se kogumahutavusega laeva rannasõidukipri kursusega 7. septembril kell 17.00 Tallinnas, aadressil Narva mnt. 7d, A-korpus, 4. korrus.

Väikelaeva raadiosideoperaatori kursus algab Tallinnas 10. septembril kell 17.00 aadressil Narva mnt. 7d ja jätkub 11. septembril kell 17.00.